Встановлена потужність вітроенергетики Європи досягла 220 ГВт у 2020 р

За рік в Європі було введено в експлуатацію 14,7 ГВт вітрових електростанцій, на 6% менше, ніж у 2019 році, що пояснюється впливом пандемії COVID-19, - ElektroVesti.

Встановлена ​​потужність вітроенергетики досягла 220 ГВт - 195 ГВт наземних та 25 ГВт офшорних вітрових електростанцій (WindEurope включає в статистику ЄС-27, Великобританію, Росію, Україну, Туреччину, Норвегію, Швейцарію та балканські держави).

Генерація вітропарків покрила 16,4% споживання електроенергії в Європі (ЄС плюс Великобританія).

Вперше найбільшим європейським ринком стали Нідерланди, в яких було побудовано близько 2 ГВт вітрових станцій, 75% з яких - офшорні.

За розвитком наземної вітроенергетики перше місце в Європі зайняла Норвегія (1,5 ГВт нових електростанцій у 2020 році). Встановлена ​​потужність вітрових електростанцій в країні досягла майже 4 ГВт.

У семи країнах Європи - Данії, Ірландії, Німеччини, Великобританії, Португалії, Іспанії, Швеції - вітроенергетика виробила понад 20% електроенергії у 2020 році.

За прогнозом асоціації, 2021 рік стане рекордним, очікується, що в експлуатацію будуть введені вітрові електростанції загальною потужністю 19,5 ГВт, а за п'ять найближчих років в Європі буде встановлено 105 ГВт нових вітрових електростанцій.

Нагадаємо, що Управління енергетичної інформації США (EIA) також опублікувало коротку довідку про розвиток вітроенергетики в країні. Згідно з даними Управління, вітроенергетика виробила 9% електроенергії в США в 2020 році.

Коментарі