Погашення боргів перед виробниками "зеленої" енергетики буде проходити згідно з меморандумом – Шмигаль


Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) буде здійснюватися відповідно до умов раніше підписаного меморандуму між урядом та інвесторами в ВДЕ, - ElektroVesti.

Згідно з повідомленням Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) 28 серпня, про це прем'єр заявив в ході онлайн-зустрічі з представниками бізнесу 27 серпня.

Як уточнив один з учасників веб-конференції, прем'єр-міністр зазначив, що уряд планує виплатити 40% накопичених перед "зеленою" генерацією боргів в 4 кварталі 2020 року.

Крім того, за словами Шмигаля, уряд закладе в бюджет наступного року суму в розмірі 20 млрд грн на прямі компенсації "зеленої" генерації, можливість чого передбачена в нещодавно прийнятому законі про умови підтримки відновлюваної енергетики № 810-IX.

Коментуючи звіт Євростату за перший квартал 2020 року по функціонуванню електроенергетичних ринків в Європі щодо найвищих цін на електроенергію в Україні, Шмигаль зазначив, що, якщо говорити про кінцеві ціни для споживачів, то вони одні з найнижчих в Європі. За його словами, за кінцевими цінами для промислових споживачів з 37 європейських країн Україна знаходиться на одному з останніх п'яти місць, а за цінами для населення - на останньому місці.
 

Коментарі