Корабель Crew Dragon успішно повернувся на Землю та приводнився

Це було перше приводнення американського корабля, вчинене за останні 45 років після завершення програми польотів "Аполлонів" в 1975 році, - Green Post.

Новітній американський пілотований космічний корабель Crew Dragon напередодні після завершення тестового польоту до Міжнародної космічної станції здійснив успішну посадку на море, повідомило NASA.

Після 19-годинного автономного польоту, що відбувся після розстикування з Міжнародною космічною станцією (МКС), в неділю, капсула корабля з астронавтами Дугласом Харлі й Робертом Бенкеном після розкриття всіх парашутів приводнилася в Мексиканській затоці на південь від міста Пенсакола (штат Флорида).

У районі посадки перебуває пошуково-рятувальне судно GO Navigator, яке підніме капсулу з води на свій борт за допомогою гідравлічного підйомного пристрою, після чого з Crew Dragon буде витягнутий його екіпаж.

Це було перше приводнення американського корабля, вчинене за останні 45 років після завершення програми польотів "Аполлонів" в 1975 році.

Перший після майже дев'ятирічної перерви слідом за закінченням програми шатлів пілотований космічний корабель США Crew Dragon, розроблений компанією SpaceX у рамках комерційного контракту з NASA, стартував у свій випробувальний політ до МКС 30 травня.

В рамках тестового польоту багаторазовий корабель доставив на МКС Харлі й Бенкена, які пропрацювали там два місяці разом із російськими космонавтами Анатолієм Іванишиним та Іваном Вагнером і американським астронавтом Крісом Кессіді.  

Коментарі