Гольфстрім став повільніше на 15% — вчені

За останні сто років Гольфстрім став повільніше на 15%, - GreenPost.

Гольфстрім — тепла морська течія в Атлантичному океані, сповільнюється, переносячи в Північну Америку та Європу все менше теплої води. Саме Гольфстрім забезпечує м'який клімат на північному заході Європи.

Вчені заявили про значну зміну в системі атлантичної течії Гольфстрім, що, в тому числі несе тепло до Європи, повідомляє Financial Times, посилаючись на опубліковані дослідження.

Науковці мають на увазі не тільки течію уздовж східного узбережжя Північної Америки, але і всю пов'язану з ним систему атлантичних течій, що зачіпають північно-західне узбережжя Африки, Західну Європу, Скандинавію, Баренцове море, Північний Льодовитий океан.

Фахівці кажуть,  сповільнення течії  пов'язано із загальною, глобальною зміною клімату на Землі. Стефан Рамсторф з Потсдамського інституту досліджень впливу клімату вважає, що причина полягає в антропогенному впливі на природу.

«Це, ймовірно, викликано нашими викидами парникових газів, тому що іншого правдоподібного пояснення цьому уповільнення немає. Саме це передбачали кліматичні моделі протягом десятиліть », - заявив Рамсторф.

На думку дослідника, за останні сто років Гольфстрім став повільніше на 15%. Це вже вплинуло на погоду, - призвело до більш частої спеки на півдні Європи. Він стурбований уповільненням течії, оскільки при продовженні цього процесу циркуляція мас води, що формують клімат в обох півкулях, може повністю дестабілізуватися.

Океанограф Британської Антарктичної служби Ендрю Мейерс зазначив, що до початку антропогенного впливу на клімат загальна система Гольфстріму була більш стабільною. Зараз на неї чинять значний вплив танення льоду в Гренландії, збільшення кількості опадів в Північній Америці.

 Вчені відзначають, що швидкість Гольфстріму зменшувалася всі останні 150 років, а сьогодні досягла більш ніж півторатисячолітня мінімуму.

Довідково:

Гольфстрі́м (англ. Gulf Stream) — тепла морська течія в північній частині Атлантичного океану. Разом із північним продовженням у європейському напрямку, Північно-Атлантичною течією, є могутнім теплим океанським потоком. Течія є величезним океанічним конвеєром, що транспортує тепло з екваторіальних районів до півночі. Завдяки Гольфстріму відбувається потужна циркуляція води: теплої — на північ, а холодної — на південь. Теплі води з району екватора доходять майже до самого Полярного кола, по дорозі віддаючи своє тепло.

Коментарі