Аналітика

Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики

16 липня Комітет ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів круглий стіл на тему: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики". Метою зустрічі було обговорити як позитивні, так і негативні наслідки запуску нового ринку електроенергії, а також встановити відкритий конструктивний діалог між державними підприємствами енергетичного сектору та споживачами. ENECO.UA представляє Вашій увазі основні тези дискусії.

Реформи в енергетиці та довкіллі: осінь близько

В Українському кризовому медіа-центрі відбулось експертне обговорення щодо нещодавніх реформ в енергетиці та довкіллі та очікуваних змін восени: новий уряд, переговори з Газпромом щодо подальшого транспортування газу Україні, опалювальний сезон, продовження програми монетизації субсидій для споживачів, результати запуску нового ринку електроенергії, проведення аукціонів у сфері ВДЕ. Пропонуємо Вам ознайомитись з основними тезами учасників дискусії.

Реформа ринку електроенергії: успіхи та складнощі

В середу відбувся круглий стіл «Реформа ринку електроенергії. Чи встигнемо?»  в Українському кризовому медіа-центрі. Метою заходу було обговорення проблем виконання положень закону «Про ринок електричної енергії».

Проблеми фінансування енергоефективності

23-го листопада в Українському кризовому медіа- центрі відбувся брифінг на тему «Обсяги фінансування енергоефективності в державному бюджеті 2018 року». На заході експерти висвітлили найбільш актуальні питання в частині державного фінансування програм з енергоефективності в контексті бюджетного процесу.

Основные моменты World Energy Outlook 2017

Опубликован очередной ежегодный прогноз мирового энергетического развития от Международного энергетического агентства (МЭА) – World Energy Outlook (WEO) – 2017.

Інтеграція до ENTSO-E: вигоди, ризики та фінансування

8-го листопада відбулася панельна дискусія «Інтеграція ОЕС України до ENTSO-E: ключові виклики та завдання», участь в якій взяли органи державної влади та регулювання, міжнародні донори, експерти енергетичної галузі та інші учасники процесу інтеграції. Спільно вони обговорили вигоди від інтеграції до ENTSO-E, ризики та визначили можливі шляхи їх вирішення.

Нові інструменти Укренерго для покращення управління енергетичним сектором

Михайло Бно-Айріян, директор з комунікацій та міжнародного співробітництва Укренерго, на конференції «Прозорість для довіри. Як зробити енергетику відкритою» презентував прогрес компанії у цьому напрямку та розповів про подальші плани.

Міненерговугілля презентувало інтерактивний портал з даними про запаси вугілля

7-го листопада на конференції «Прозорість для довіри. Як зробити енергетику відкритою» Наталія Бойко, заступниця Міністра енергетики та вугільної промисловості України, презентувала  портал з відкритими даними щодо запасів вугілля.

Перший пішов. Київ відкриває нову еру в енергозбереженні

Термічна модернізація житлового фонду країни досі кульгає: і державі, і громадянам бракує коштів. Однак вихід є: на допомогу приходить бізнес. Приходить не з-під палиці — у нього є інтерес.

Проблеми та перспективи створення нафтових запасів в Україні

19 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбулося публічне обговорення проблем та перспектив створення нафтових запасів в Україні. Аналіз постачання нафти і нафтопродуктів в Україні демонструє суттєву залежність від Росії. Саме тому створити мінімальні запаси необхідно якомога швидше, не чекаючи граничної дати 31-го грудня 2022-го року. З огляду на це була зібрана група експертів з різних проектів сприяння імплементації Директиви 2009/119/ЕС щодо створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні.

 

Обговорення шляхів розблокування реформи НКРЕКП

28 вересня експерти громадської організації «ДІКСІ ГРУП» (DiXi Group) ініціювали публічне обговорення з метою запобігти зриву реформи та інституційного колапсу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг в Україні (НКРЕКП).

Хто загрожує газотранспортній системі України

Через скандал в НАК "Нафтогаз України" під загрозу поставлено основний козир України у переговорах з ЄС та у спорі в Стокгольмському арбітражі — українська ГТС.

Южная Корея: отказ от угольной и атомной энергетики

С приходом к власти нового южнокорейского президента Мун Джэина в стране началась масштабная энергетическая трансформация, которая была обещана еще во время предвыборной компании новоизбранного руководителя государства.

Борьба за украинский транзит: империя готовится нанести ответный удар

Жаркий август принес сразу несколько тревожных новостей с полей энергетической геополитики. Путин спешит — появление азербайджанского газа в Европе может стать сигналом для потенциальных потребителей, что существует и такая альтернатива "Газпрому".

Яке майбутнє чекає на "Північний потік 2" і що робити Україні

Київ та його партнери з ЄС прагнуть зупинити будівництво газопроводу "Північний потік 2", який збільшить частку російського газу в Європі до 80%. Чи зможуть вони переконати Німеччину та Австрію — основних лобістів проекту?

Сторінки