Лучшие практики

Утеплити будинок на мільйон євро: як це зробити за рахунок держави

Історія київського ОСББ, що зуміло залучити понад 30 мільйонів гривень на енергоефективні заходи, може стати хорошим прикладом для інших.Поки одні українці нарікають на тарифи на тепло, інші — утеплюють свої будинки. При цьому вони успішно залучають кошти державного та місцевого бюджетів, домовляються між собою і спілкуються з місцевою владою.

Как украинские муниципалитеты испоняют свои функции

Значительная часть деятельности в муниципалитетах имеет энергетические измерения. Некоторые виды этой деятельности отличаются в различных муниципалитетах, но большинство из них являются постоянными.

Муниципалетет как потребитель энергии: опыт европейских стран

Самой характерной для любого муниципалитета является роль потребителя энергии. Нет муниципалитетов, которые не выполняли бы этой функции. Это именно та функция, которая чаще всего связана с обязанностями муниципалитета и в связи с которой ожидаются инициатива с его стороны. Муниципалитет потребляет энергию главным образом в зданиях, которые ему принадлежат, а также посредством услуг предоставляемых населению.

Що таке «розумний» будинок?

Основні системні ознаки, які роблять будинок «розумним» це: ефективне споживання енергоресурсів; єдині системи гарантування безпеки; єдині телекомунікаційні системи; автоматизація робочих процесів.

Датчик движения – маленький помощник для большой экономии

Сегодня, всё более актуальными становятся вопросы применения энергосберегающих технологий в быту. Расходы на потребляемую электроэнергию можно значительно понизить, используя в быту датчики движения («PIR» – от английского - «passive infrared» - «пассивные инфракрасные»).

Муниципалетет как производитель и поставщик энергии на примере европейских стран

Роль муниципалитета как производителя и поставщика энергии состоит в обеспечении необходимой энергией жителей города и хозяйственных единиц. Данная функция выполняется по-разному в разных муниципалитетах. В странах с развитой сетью централизованного энергетического обслуживания муниципалитеты имеют скромную возможность влияния на производство, транспортировку и распределение энергии.

Міське опалення по-новому. Україна і досвід Європи

У багатьох європейських містах споживачі можуть вибирати постачальників тепла. Як запровадити таку систему в Україні?

Як економлять на опаленні у "багатих" країнах

Відсутність у багатьох країнах Європи та Азії центрального опалення - не тільки стимулює до жорсткої економії, а й виховує почуття високої відповідальності за особисті витрати енергоносіїв.  

Роль муниципалитета в регулировании, инвестировании и мотивации на примере европейский стран

Посредством многих своих действий муниципалитет выполняет функцию регулятора и инвестора. Так, например, планирование землепользования и организация транспортной системы входят в обязанности муниципалитета. Ряд стратегических решений, связанных с благоустройством города, а также многочисленные другие решения, имеют прямое влияние на будущее потребление энергии жителями и различными экономическими агентами на территории муниципалитета.

Будинки майбутнього: хто і як створює енергоефективне житло в Україні

Зростання цін на газ та електроенергію змушує українців придивлятися до "зеленого" житла. Пропозиція вітчизняного ринку не забарилася.

Двозонний лічильник: розрахунок економії сімейного бюджету

Українці можуть заощаджувати на багатозонному обліку. Держава дає можливість купувати електроенергію вночі удвічі дешевше, ніж вдень. За який час окупиться двозонний лічильник і чи можна на цьому зекономити?

Управление отоплением по Wi-Fi

Харьковчанин захотел сэкономить на отоплении и купил программируемый термостат для радиатора. Не сумев его настроить, решил создать свой продукт. У него получилось: в ФРГ его система за сезон экономит 500 евро.

Чому енергоефективності треба вчитись у Луцька

У Луцьку майже чверть будинків відмовилися від послуг ЖЕКів. У місті вдалося змінити свідомість людей, і вони самі стали локомотивом енергоефективності. Тепер жителі не хвилюються, чи тепло в будинках, і квитанції їх теж не лякають.

Як Львову вдається економити понад 30 мільйонів щороку

Львів став одним із піонерів енергоефективності. В середині 2000-х місто почало впроваджувати енергетичний менеджмент та стимулювати заощадження енергії мешканцями. Зараз Львів економить десятки мільйонів щороку.

Історія громади, яка об'єдналася і змінила місто

Маленький прикарпатський райцентр Долина провів масову термічну модернізацію житла і перейшов на місцеве паливо. Наскільки це складно?