Багатостороння група з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях: прозорість в управлінні надрами

Багатостороння група з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях: прозорість в управлінні надрами, - Ecolog.ua.

Що саме регламентує проєкт наказу та положення про Багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях? Чи допоможе це забезпечити нагляд за процесом розкриття інформації у видобувних галузях?

Ініціатива щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях — ІПВГ

У сфері впливу на довкілля видобувна галузь має негативний імідж. Проте, одним з інструментів зміни цього іміджу є Ініціатива щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі — ІПВГ). ІПВГ — незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 51 країні світу, в т. ч. у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та ін.

Цей стандарт надає доступ до результатів діяльності суб’єктів господарювання, які зайняті у видобувних галузях та забезпечує прозорість в управлінні ресурсами надр, надає змогу суспільству проаналізувати податкове та адміністративне навантаження в діяльності суб’єктів господарювання, які працюють у видобувних галузях, а також потребу в інвестиціях.

Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18 вересня 2018 року № 2545-VIII — Закон № 2545

У 2018 році на виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та спрямовання на імплементацію, в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, Директиви 2013/34/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 року, Директиви 2013/50/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 22 жовтня 2013 року та Директиви 2007/14/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 8 березня 2007 року, було прийнято Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18 вересня 2018 року № 2545-VIII (далі — Закон № 2545).

Багатостороння група з імплементації ІПВГ — Багатостороння група

Статтею 8 Закону № 2545 передбачено утворення Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ (далі — Багатостороння група) з метою здійснення нагляду за процесом розкриття інформації у видобувних галузях, положення про яку та її персональний склад затверджуються Мінекоенерго як центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері енергетики та вугільної промисловості.

Наразі Мінекоенерго оприлюднено проєкт наказу та положення про Багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, з яким можна ознайомитися за посиланням https://menr.gov.ua/news/34926.html.

Що саме регламентує даний проєкт? Чи забезпечуватиметься нагляд за процесом розкриття інформації у видобувних галузях?  Чи матиме Україна спроможність забезпечити стандарти ІПВГ?

Відповіді на ці запитання — нижче.

Коментарі